Nezařazené

Chytré věci kolem nás

Možná jste se již s tímto pojmem setkali. Z anglické zkratky IoT což v překladu znamená internet věcí. Jedná se o zařízení, která nazýváme inteligentní. Je to vybavení, které díky řadě inovací zvládá spoustu věcí samo. Jedná se hlavně o zařízení s označením SMART.
Základem této techniky je schopnost připojení k internetu. Na základě této funkce jednotlivé přístroje spolu komunikují a vytvářejí tak síť chytré domácnosti. Pro většinu z nás se jedná o absolutně abstraktní záležitost.
Co však přehlížíme je, že sami vlastníme minimálně jedno chytré zařízení. Jedná se o náš telefon, který také nese označení Smart. Díky zabudované datové kartě se dokáže připojit na síť, a tak komunikovat s ostatními zařízeními.
ikony kolem hlavy.jpg
Dnes se však chytrá zařízení neomezují pouze na telefon. Můžeme se setkat s chytrou pračkou, která sama pere v danou dobu a na určitý program. Další zařízení z kuchyňského vybavení je také chytrá lednička. Těchto zařízení existuje celá řada. Za zmínku stojí třeba chytrá televize, žárovky, topení či žaluzie.
Tyto veškerá zařízení můžou komunikovat s vašim smartphonem, takže i když nejste doma můžete v klidu zvládat veškeré domácí práce.
SMART vybavení se neomezuje pouze na domácnost můžou být také skvělými pomocníky v rámci zdraví a sportu. Chytré hodinky zvládnou nejen měřit vaši tepovou frekvenci či počet kroků, ale do jisté míry nahradí i váš telefon.
V rámci zdraví se dnes těší oblibě hlavně chytré váhy či fitness náramky. Ty celý den sledují vaší fyzickou aktivitu a následně navrhnou vhodný tréninkový plán.
zapnutý pc a tablet.jpg
Elektronika dnes vládne světu. Bohužel se již většina lidí bez těchto přístrojů a internetu nedokáže život představit. Mnoho lidí by zřejmě při výpadku elektrické energie nedokázalo přežít. Elektronika je dobrý pomocník, avšak nedokáže v žádném případě nahradit zdravý rozum a dobrý úsudek.
Člověk by měl tyto zařízení využívat s rozumem, aby se nakonec nestal jejich otrokem.