Nezařazené

Kde zpeněžit zlato?

V různých dobách je i poptávka po zlatě a s ní související cena různá. Když je poptávka nízká a nabídka vysoká, je nasnadě, že jdou ceny dolů, a naopak. A je-li něco charakteristické pro dnešní dobu, pak je to to, že je zájem o tento drahý kov naopak větší, a tudíž i jeho cena v současnosti vyšplhala hodně vysoko. A díky tomu, že je naše měna slabší, jsou ceny zlata v našich končinách přímo nevídané. A nahrávají každému, kdo je ochoten nebo přímo touží se svého investičního zlata zbavit.

prodej zlata (5)

Ten, kdo dnes prodává, tak může počítat s tím, že si přijde na větší peníze, než kolik by mu jich někdo nabídl ještě na počátku letošního roku. Za investiční slitky či mince se dnes platí doslova zlatem. Samozřejmě v přeneseném smyslu toho slova.
A kam by se měl našinec obrátit v případě, že má o podobnou transakci zájem? Že je ochoten zlato, jež má, zpeněžit?
Ideální volbou je tu výkup zlata provozovaný v pražském Obecním domě. Zde se právě na výkup investičního zlata (tedy nikoliv ryzího kovu, zlomkového zlata, šperků, mincí o ryzosti nižší než 900 tisícin a podobně) specializují a jsou ochotni s každým provést obchodní transakci. I když dotyčný klient nakoupil zmíněné zlato u nich, i když si toto pořídil někde u konkurenčního prodejce nebo třeba v bance nenabízející odkoupení.

výkup zlata (4)

Stačí do této provozovny donést či doručit to, co má být prodáno, nechat to tu zkontrolovat a kvalita je následně více než štědře ohodnocena podle vyvěšeného ceníku, jenž je pravidelně aktualizován podle momentální situace na trhu. A právě v těchto dnech nebude nikdo z prodávajících zaručeně škodný. Každému se dostane férové a velice zajímavé částky.
A pokud snad někdo z potenciálních klientů podobné žádané zlato nevlastní, nemusí věšet hlavu. I on si zde přijde na své. V případě, že může nabídnout třeba i jiný drahý kov, stříbro, platinu nebo palladium.