Mobil

K čemu všemu dnes používáme mobilní telefon

Původní myšlenka mobilního telefonu byla v podstatě poměrně jednoduchá: umožnit lidem, aby mohli volat kdykoliv a kdekoliv je to potřeba, i když třeba nejsou doma. Výhody jsou hned zřejmé, a tak je jasné, že se tento nápad velmi brzy uchytil.

 

Netrvalo dlouho a bylo přidáno i posílání krátkých zpráv, známých jako SMS. I tuto možnost lidé poměrně nadšeně využívali. Pokud například potřebovali poslat rychlý vzkaz, ale věděli, že daný člověk je zaneprázdněn, poslali mu jednoduše zprávu.

 

Dnes jsme již samozřejmě někde jinde. A pokud se podíváme na statistiky, zjistíme, že volání či posílání klasických SMS již dávno není tím hlavní, k čemu svůj telefon využíváme. Dokonce by se dalo říci, že je to až to poslední z možností jeho použití.

 

původně sloužily mobily jen k volání

 

Průlom přišel především s rozšířením internetu. Od té doby, co je možné se s pomocí chytrého mobilního telefonu připojit stejně jako s počítačem, začala zcela nová éra. Původní poslání tohoto přístroje dnes již prakticky ztratilo svůj význam, i když se stále ještě někdy hodí.

 

V první řadě dnes lidé využívají možnost procházení internetu, hlavně sociálních sítí. Umožňuje jim to být neustále „v obraze“ a mít přehled o nejnovějším dění.

 

poslouchání hudby je velmi oblíbené

 

S tím souvisí i možnost psát komentáře či si v reálném čase psát se svými přáteli pomocí některé z mnoha chatovacích aplikací. Tímto dokážou zvláště mladí lidé (ale nejen oni) trávit doslova celé hodiny.

 

Oblíbené je také využití mobilu k poslouchání hudby. To využívají například rekreační běžci, kteří během tréninku poslouchají muziku, aby jim lépe utekl čas a aby se snadněji dostali do tempa. Ovšem nepohrdnou tím ani ti, kteří například cestují autobusem či vlakem.

 

Vidíme tedy, že možností je zde mnoho. A to ještě ani nebylo zmíněno například hraní her, které je také velmi populární. Proto pokud si kupujete nový mobil, přemýšlejte nejdřív, k čemu jej budete nejvíce využívat, a podle toho vybírejte. Tak bude spokojenost zaručena.