Business

Čištění odpadů v domácnosti není pro každého

Představte si, že přicházíte domů po náročném pracovním procesu a těšíte se, až se osprchujete a připravíte si konečně nějakou svačinu. Odpoledne máte pak namířeno na cyklistický výlet, který jste si plánovali už dlouho. Po příchodu do bytu si odskočíte na toaletu, ale po spláchnutí se voda neustále drží jen pár centimetrů pod horním okrajem keramické mísy. Popadnete do ruky gumový zvon a po marné snaze odpad prorazit se namísto toho na vás vyvalí https://www.advojka.cz/archiv/2008/14/nesnesitelne-lehka-road-movie usazené výkaly z potrubí. Celý záchod začne děsivě zapáchat a vám se z toho zvedne žaludek. Namísto cyklistického výletu je rázem žaludeční nevolnost, která vás nutí sáhnout do domácí lékárny a připravit si vhodný bylinkový čaj.

kleště sikovky

Jste-li slabší povahy, co se týče zápachu, měli byste mít již dávno uložený kontaktní telefon na instalatéry v Praze 2, a neprodleně je volat, jakmile podobná situace nastane. Nepokoušejte se prorážet odpady na záchodě zvonem, protože toto je právě ta situace, kdy vás zápach „dostihne“ a vy se z toho pak budete několik dní léčit.

Odpady v kuchyni

Instalatér by vám poradil, jestliže nesnášíte zápach odpadového potrubí, nepokoušet se ani o čištění odpadu v kuchyni. Samozřejmě můžete provádět preventivní zásahy např. louhem sodným nebo vhodnějšími ekologickými bakteriálními přípravky, ale jestliže se odpad zanese, raději přivolejte instalatéry a nesnažte se sami demontovat odpadový sifon u kuchyňského dřezu. V sifonu se totiž velmi často vyskytuje černý mazlavý sliz, který tak nesnesitelně páchne, že může vyvolat i zvracení.

instalatérský hasák

Zápach vyvolávají bakterie, které rozkládají biologický materiál, a vytváří sirné, velmi zapáchající sloučeniny. Tyto bakterie jsou navíc patogenní a mohou při kontaktu s pokožkou vniknout do krevního oběhu a způsobit i závažnou infekci. Právě proto je nutné při čištění odpadů pracovat s ochrannými prostředky, např. v gumových rukavicích.