Nezařazené

Chráníte si dostatečně svůj majetek?

Většina z nás odjíždí každým rokem minimálně na týden ze svého bytu na dovolenou. Někdy týden, někdy i 14 dní necháváme veškerý svůj majetek bez dozoru. Možná řešíme, kam dát svého psa, kdo nakrmí rybičky či křečka a kdo bude zalévat kytky, ale že nás mezitím někdo může vykrást, na to raději nemyslíme. Přitom vykradených bytů a domů je přes dobu dovolených spousta.

zloděj

Zabezpečit si náš byt proti nevítaným hostům bychom měli považovat za samozřejmost a nespoléhat jen na to, že jsme pojištění a pojišťovna nám pak vyplatí veškerou škodu, kterou případný zloděj napáchá. Ona totiž pojišťovna bude zjišťovat, jak jste měli byt zabezpečený, jestli máte bezpečnostní zámek anebo jen obyčejný FAB zámek, který šikovný zloděj otevře i sponkou do vlasů. Bezpečnostní zámek, raději i dva, by měl být na každých vchodových dveřích do domu.

Pokud odjíždíme na dovolenou, měli bychom udělat vše proto, aby se to nedozvěděli zloději. Můžeme po domě nainstalovat časovače zásuvek, které večer rozsvítí světla v pokoji, aby vytvořili dojem, že v bytě někdo je. Rozhodně byste se tím, že odjíždíte na dovolenou, neměli chlubit na sociálních sítích. Fotky z dovolené byste ideálně měli také sdílet až po návratu z dovolené. Nikdy nevíte, kdo vaše stránky sleduje.

zloděj

Máte-li domek více v ústraní, a tak by se zloděje žádný soused nevšiml, měli byste zainvestovat do elektronického zabezpečení domu. Šikovný elektrikář Kolín vám zapojí hlásiče pohybu, které jsou různého druhu, ale mohou vám třeba poslat zprávu na mobil a vy do svého domu můžete okamžitě vyslat policejní hlídku, která vše prověří.

Když váš dům vykrade zloděj, možná vám toho až tak moc nekrade, ale už nikdy v domě nebudete mít pocit bezpečí. Stále budete myslet na to, že se ve vašem domě, ve vašem pokoji, procházel někdo, kdo tam neměl co dělat. Chraňte si své soukromí, chraňte si svůj majetek.