Zahrada a dům

I kvalitní bydlení může být cenově dostupné

Kdo chce bydlet, musí na to mít. Hlavně tedy, pokud chce žít pod vlastní střechou. A to by chtěl kdekdo. Nicméně peněz je málo a zrovna obytné nemovitosti se nerozdávají za pár kaček. Naopak. Jedná se o životní investici, na kterou jen tak někdo nemá. Ještě nedávno si vlastní bydlení nemohli dovolit hlavně lidé s dlouhodobě malými příjmy, nicméně v posledních letech má problémy našetřit si, případně získat hypotéku, i střední třída. Tato problematika se nejprve objevila v našem hlavním městě, avšak dnes už jsou byty, potažmo rodinná stavení drahé víceméně všude.

Projektant

Mít však svou vlastní střechu nad hlavou je natolik lákavé, že lidé zkoušejí ledacos, aby toho dosáhli. Dokonce i různé alternativy. Těch sice moc není, avšak existují. Třeba houseboaty se dají v poslední době sehnat docela levně. V tomto ohledu je nicméně snadné najít daleko zajímavějšího kandidáta, a sice dřevěný mobilní dům.

Je jasné, že z logiky věci se nejedná o nic extra. A ni nemůže, nicméně za ty peníze nic lepšího k sehnání není. Rozhodně už dávno nejde jen o trochu vylepšené maringotky, ale o plnohodnotná obydlí, jež se dají používat i v zimních měsících. Posledních několik verzí už totiž disponuje poměrně slušným zateplením, které však funguje i jako zvuková izolace. Velikým lákadlem je vnitřní vybavení. Vzhledem ke specifickém vnitřnímu uspořádání mobilních domů není možné do nich koupit běžný nábytek, a proto se tato obydlí prodávají už kompletně vybavená, což je pochopitelně dobře.

Skládačka

Vhodné pro živnostníky

Nejen lidé hledající bydlení, ale i mnozí podnikatelé potřebují prostory. A mobilní domky k tomuto účelu mnohdy odpovídají. Jednak jsou výhodné po cenové stránce, jednak se dají snadno přemisťovat z místa na místo. To se hodí nejen v případech stánků s občerstvením, ale třeba když mají tyto domky plnit úlohu ubytování pro zahraniční dělníky.