Mobil

Jak se správně starat o chytrý mobilní telefon

Hitem dnešní doby jsou bezesporu chytré mobilní telefony. Jde v podstatě o počítač, který se vejde do kapsy a pomocí kterého můžeme i volat a psát SMS. Naprostá většina z nich má dotykový displej, což je na jednu stranu výhodné, avšak přináší to i určité problémy.

 

Ty samozřejmě snižují průměrnou životnost přístroje. To se samozřejmě výrobcům a prodejcům hodí, neboť to znamená, že si zákazník bude muset častěji koupit nový. Pravdou však je, že správnou péčí můžeme dobu, po kterou nám bude náš chytrý mobil sloužit, značně prodloužit.

 

Tím základním, co bychom měli udělat, a co většina lidí opomíjí, je pořízení vhodného obalu. Velmi často si totiž pořizujeme nevhodný typ. Ten ideální by měl chránit nejen zadní stranu, ale také tu přední. Proto jsou vhodné ty „knihové typy“.

 

různé druhy mobilního telefonu

 

Nejčastějším problémem totiž bývá poškrábání či prasknutí displeje právě v důsledku nedostatečné ochrany. Přitom však v naprosté většině případů stačí jen vhodný obal. Ten by měl být samozřejmě nejen správného typu, ale také dostatečné kvality. Věřte totiž, že se zde nevyplatí šetřit, zvláště pokud máte drahý přístroj.

 

Pokud jde o displej, rozhodně se také vyplatí jeho pravidelné čištění speciálními, k tomuto účelu určenými přípravky. Ty lze koupit v každém větším obchodě nebo i v místech, kde se chytré mobilní telefony prodávají. Nesmíme totiž zapomínat, že právě na displeji najdeme mnoho bakterií z našich prstů. Je tedy dobré se jich občas zbavit, než se rozmnoží.

 

chytrý mobilní telefon

 

Další věcí, která trápí majitele chytrých mobilních telefonů, je baterie. Obvykle si stěžují na to, že příliš dlouho nevydrží. To je však často způsobeno nesprávným nabíjením. Jak tedy udržet baterii mobilu v dobrém stavu?

 

U nového přístroje je nutné ji naformátovat. To se provádí tak, že ji necháme úplně vybít, než ji dáme do nabíječky. Poté již nabíjíme normálně. Zde mnoho lidí dělá chybu v tom, že přístroj nechává v nabíječce déle, než je nezbytné, což jej poškozuje. Proto jej vyndejte hned, jak bude nabitý.

 

Jistě, může se zdát, že těch rad je hodně. Avšak pokud chcete, aby vám váš mobil dlouho vydržel, vyplatí se jimi řídit.