Business

Montáž betonového plotu nechte raději na profesionálech

Když se lidé rozhodují, jakému oplocení dají přednost, mohou se při svém rozhodovacím procesu seznámit i s betonovým plotem. Sestává z opěrných betonových sloupků, vyztužených ocelovými armaturami, opatřených drážkami, do kterých se při montáži oplocení zasouvají tenké, ploché desky, obvykle o rozměrech 50 x 200 cm. Budete-li si prohlížet hotové projekty na některých webových stránkách, bude vám připadat toto řešení velmi elegantní a zároveň dostatečně pevné, robustní a především spolehlivé. A máte pravdu, obliba betonových plotů roste vzhledem k jejich přijatelné ceně a celkové koncepci, která umožňuje postavit plot během jednoho víkendu, případně zhruba jednoho týdne, v závislosti na délce oplocení. Doba výstavby, tedy lépe řečeno montáže betonového plotu, je výrazně kratší, než v případě klasického cihlového zdiva.

kamenná zídka

Amatéři mohou mít s montáží problémy

Výrobci betonových plotů spoléhají na to, že bude jejich výstavba probíhat koordinovaně a zejména s potřebnou mechanizací. Ve hře je totiž poměrně velká hmotnost všech komponentů. Na první pohled může plot budit zdánlivý dojem jakési vzdušnosti, může vám připadat, že bude lehký jako pápěří, a že si zkrátka necháte http://www.gemini.cz/reziser-a-scenarista-vojtech-jasny-sveril-svuj-zrak-odbornikum-z-gemini/ dovézt na zahradu všechny desky a sloupky a během pár hodin vše sestavíte, jak se říká, „levou zadní“.

cihlová zeď

Jenže pak přijede kamion, z jeho útrob vyjede vysokozdvižný vozík s paletami plnými desek, každá z palet bude vážit půl druhé tuny, a jakmile vezmete do rukou první desku, zjistíte, že to taková legrace nebude. Nezapomínejte, že bude nutné každou z desek zvedat do výšky, a u plotu, vysokého dva metry, to může být přímo heroický výkon. Budete zkrátka potřebovat autojeřáb s jeřábníkem, anebo speciální kladkostroj, možná si budete muset objednat i ten vysokozdvižný vozík na složení materiálu, a možná, že budete mít i potíže s hloubením otvorů do země pro sloupky. Nebylo by tedy jednodušší svěřit montáž oplocení odborníkům?