Nezařazené

S umělou květinou také potěšíte

Darovat ženám květinu při vhodné příležitosti je poměrně tradiční záležitost a většina z nich také živé rostliny ocení. Potěší je svými krásnými tvary, vůní i živoucí energií. Ženám však můžete darovat i umělé květiny, ty sice nevoní a žádnou energii nevyzařují, ale dovedou okouzlit svým vzhledem.

Výroba umělých květin se za posledních dvacet let posunula výrazně kupředu, mnohé z nich jsou téměř k nerozeznání od živých rostlin a už dávno neplatí, že je to jen kýč, vhodný leda tak pro nějaké pietní akty a pro hřbitovní věnce. Dnes můžete pořídit velké množství druhů, s nimiž uspějete i pro dekorativní účely v domácnosti:

umělá květina

WC – napadlo vás někdy, dát umělou květinu na záchod? Nemáme na mysli na podlahu vedle toaletní mísy, ale zavěsit ji třeba blíže ke stropu, jako pnoucí. Tímto způsobem místnost zajímavě oživí, rostlina jí dodá plastičtější a přívětivější ráz a výhodou tohoto řešení je fakt, že rostliny nevyžadují žádnou údržbu, stačí je občas pouze osprchovat od prachu.

umělé růže

Místnosti s nedostatkem světla – některé kuchyně, koupelny, předsíně, haly či schodiště, kde je málo denního světla, nejsou vhodné pro umístění živých rostlin, většina z nich totiž potřebuje světlo kvůli fotosyntéze – tvorbě zeleného barviva (chlorofylu). Namísto živých rostlin sem nasaďte ty umělé, bude to podobné, jako na toaletě, bude to krásná dekorace, která váš příbytek rozhodně rozveselí.

Umělé rostliny proložte dekorativním osvětlením – existují bateriová svítidla, např. na dobíjecí baterie, dekorativního tvaru, např. v podobě koule nebo disku, která lze umístit k umělým květinám, osvítit je a spolu s nimi částečně i okolní prostor. Takto si můžete doma vytvořit intimní atmosféru, kdy nejsou svítidla příliš ostrá, a kdy postačí jen orientační svícení. Světelné zdroje mohou být na dálkové ovládání pomocí infračerveného paprsku, takže je snadno zapnete z větší vzdálenosti a zároveň se nejedná o radiofrekvenční zdroj, který by přispíval k elektro smogu v místnosti.