Business

Všichni jsme někdy nemocní

Každý člověk se něčeho bojí, čeho se však bojí všichni stejně, jsou nemoci. A pokud jste rodiče, tak ještě více než o své zdraví, se bojíte o zdraví vašich dětí.

Od malička na nás útočí mnoho nemocí, méně či více zákeřných. Od běžných nachlazení, dětských nemocí, jako jsou plané neštovice, spalničky, ale i časté záněty nosohltanu, až po těžší nemoci jako je zápal plic, na ty tyhle všechny nemoci máme léky. Některé máme běžně v lékárničce, některé dostaneme na recept až od lékaře v momentě, kdy onemocníme. V každém případě ale očekáváme, že zajdeme do první lékárny a tam daný lék dostaneme, protože jsme přece nemocní a potřebujeme co nejrychleji začít s léčbou.

nemoc

Lékárny najdeme na každém kroku. Možná máte svou oblíbenou nebo chodíte do první, kterou máte po cestě, každopádně všechny se snaží být co nejlépe zásobené. Pokud přijdete s receptem na lék, který nemají momentálně na svém skladě, záleží jen na jejich šikovnosti a rychlosti, aby vám z lékárenského velkoobchodu nechali dovézt přesně ten lék, který potřebujete.

nemoc

Na běžné nemoci máme běžně dostupné léky, ale na řadu nemocí máme očkování. Jsou to nemoci, které by mohly způsobil pandemii a na které už naštěstí byly vynalezeny protilátky. Povinné očkování je metoda, se kterou možná sem tam někteří rodiče nesouhlasí, ale očkování skutečně vymýtilo řadu dětských nemocí, které byly vysoce smrtné. A nejen dětské, ale i nemoci, které bychom mohli dostat během celého našeho života. Jmenujme třeba černý kašel nebo tetanus.

Bohužel je řada nemocí, na které žádný lék nezabere. Někdy pomůže víra, někdy zázrak a někdy bohužel nic. Ale takový je život. Každý z nás občas onemocní. Rýma, nachlazení, angína nebo chřipka. Něco vyléčí bylinkový čaj s citronem, někdy potřebujeme antibiotika. Vždy máme poblíž lékárnu, kde nám poradí a prodají to, co nás opět postaví na nohy.