Produkty

Výhody IBC kontejnerů 1000l


Není to dřevo

Objev plastických hmot přinesl lidstvu nebývalé možnosti a stěží si dovedeme představit, že bychom je neznali a využívali pouze sklo, kov a dřevo. Bylo by to nesmírně komplikované, i co se týče přepravy zboží včetně zemědělských produktů. Kdybyste například chtěli nabízet na trhu pasírovaná rajčata a transportovat je ve velkých nádobách na dlouhé vzdálenosti, přicházelo by v úvahu pouze sklo nebo kameninové nádoby a riziko jejich poškození by bylo obrovské. Pro přepravu celých kusů ovoce a zeleniny byste sice vystačili s dřevěnými bedýnkami, ale dřevo má omezenou pevnost, rychle podléhá zkáze, snadno se kontaminuje organickými šťávami a ty jsou pak živnou půdou pro bakterie a plísně.

rajská jablíčka

Jsou velmi pevné

Postavíte-li na sebe více dřevěných přepravek, ta spodní to nemusí unést a celý stoh se může zřítit. Bedýnky ze dřeva se obtížně zajišťují proti posunu při stohování na sebe a takto skladované zboží by bylo velmi náchylné na poškození. S kontejnery IBC 1000l tyto starosti odpadají, při stohování na sebe dobře dosedají a materiál je natolik pevný, že spolehlivě přepraví vše i na velmi dlouhé vzdálenosti. Nosnost plastu se může zdát vzhledem k nakládané hmotnosti zboží poměrně omezená, ale není tomu tak. Kupříkladu plastová paleta, na níž se IBC kontejnery pokládají, má nosnost neuvěřitelných pět tun, což je dva a půl krát více, než u dřevěných palet.

sklizeň karotky

Snadno se udržují v čistotě

Udržet v čistotě dřevěné přepravky je v podstatě nemožné, proto se také počítá s tím, že po určité době kontaminace nečistotou přichází čas na jejich vyřazení. Dřevo velmi snadno nasákne vodou a začne hnít, napadne jej plíseň a ta může kontaminovat i celý vnitřní prostor. Kontejnery z plastu jsou naopak hladké a vůči těmto patogenům netečné. Snadno je zbavíte veškerých nečistot běžnými čisticími i desinfekčními prostředky.