Produkty

Tenis si zahrajete i na dovolené

Tenis je hra, která se dá hrát po celý rok. Musíte mít ovšem k tomu podmínky, resp. v zimním období obvykle krytou halu s tenisovými kurty, chráněnou před nepříznivými povětrnostními vlivy. V zimě si obvykle zajistíte prostředí pro hru v místě vašeho bydliště, ale přes léto, v době dovolených, můžete spoléhat i na kurty, které jsou dostupné rekreantům. Jestliže se vypravíte na dovolenou do některého z tuzemských letovisek, kde jsou kurty k dispozici, může to být příjemné zpestření pobytu. A hrát tenis v prostředí, které je atraktivní samo o sobě, je velice lákavé.

tenisový dvorec

Tenis je totiž hra, kde na nás působí celá řada vnějších vlivů. Jen si vybavte tenisové dvorce Wimbledonu, kde jsou kolem vás ochozy s pyramidově řešenými řadami sedadel, a kde každý váš pohyb sledují tisíce zvědavých očí. Není vůbec snadné se v takovém prostředí soustředit na hru, zvláště ve vypjatých okamžicích, kdy každý míček může rozhodnout celý turnaj.

tenisový kurt

V rekreačním tenisu zas hraje důležitou roli harmonie, protože jde především o zlepšení herní techniky a soustředění se na samotný herní projev, nikoli na výsledek utkání. Rekreační sport hrajeme hlavně pro zábavu a pro potěšení z dlouhých výměn i zajímavých koncovek a především z toho, jak ovládáme pohyb míčku raketou. Právě proto vám doporučujeme hrát co nejvíce ve volné přírodě, na kurtech, které jsou vybudované nedaleko vzrostlých stromů, v blízkosti koupališť, vodních toků či přehrad, anebo někde v horském terénu, odkud je zajímavý výhled do okolní krajiny.

Tenisové rakety Head si můžete vzít s sebou do míst, kam se těšíte po celý rok, a kam jezdíte na dovolenou pravidelně, anebo je naopak vyzkoušet v prostředí, které ještě neznáte. A vězte, že v naší zemi je takových lákavých lokalit velmi mnoho, a že si můžete vybrat, zda dáte přednost horskému ionizovanému ovzduší a kopcovitému terénu, anebo rovince, kde převládá slunečno a teplo, např. na Třeboňsku nebo na Jižní Moravě.