Produkty

Jak dostat vaše děti od počítače?

Určitě se nabízí možnost, že jim mobily a počítače jednoduše zabavíte. Ale vždy to není to nejmoudřejší řešení. Budete se se svými dětmi hádat, a i když je to třeba donutí jít ven, tak nebude to tak úplně dobrovolné. Daleko lepší bude, pokud jim ukážete sami z vlastní iniciativy, že venku se dá užít spoustu zábavy a udělají tím něco pro sebe.

Postavte dětem hřiště

Pokud máte k dispozici zahradu, hraje vám to velmi do karet. Můžete svým dětem na zahradě postavit malé soukromé hřiště. Děti většinou milují různé hračky, prolézačky a podobně. Určitě je to tedy budou bavit. Navíc budou mít tu výsadu, že se bude jednat o jejich vlastní hřiště, o které se nemusí s nikým dělit. Můžete jim na něj umístit pískoviště, trampolínu, prolézačky, houpačky nebo třeba i skluzavky. Pokud nemáte k dispozici zahradu, můžete s dětmi prozkoumat vaše město a určitě objevíte spoustu hřišť, které si zamilují.

skluzavka

Berte děti na výlety

Jestliže svým dětem kážete, aby trávili více času venku, rozhodně byste jim měli jít příkladem. Jak se asi děti cítí, když se válíte u televize a od té na ně pokřikujete, aby se zvedli, a šli ven? Místo nedělního prolenošeného odpoledne vezměte děti na celodenní nebo i jen půldenní výlet. Nemusíte jezdit nikam daleko ani za to dávat hromadu peněz. Můžete je vzít někam do přírody. Na internetu najdete spoustu tipů na zajímavá místa, která jsou úplně zdarma, třeba různé akce, festivaly nebo naučné stezky v přírodě.

procházka

Zapište je do zájmových kroužků

Skloubit rodinu a práci je náročné a jestli se obáváte, že bez vašeho dohledu budou děti stále jen u počítače, můžete si s nimi promluvit o tom, co by říkali na to, kdybyste je zapsali do zájmových kroužků. V každém i menším městě bývá opravdu pestrý výběr, ať už pod záštitou škol nebo třeba dětských center. Spousta kroužků je spojena s tím, že děti tráví čas venku. Jedná se o různé sportovní, přírodovědné nebo výzkumné kroužky.