Produkty

Proč nám kolísá váha?

Máte dobrý pocit ze svého hubnutí, ale ráno máte na váze o dvě kila navíc? Jak to? Vždyť jsem včera nesnědla nic tučného ani sladkého. Měla bych snad ubrat ještě více jídla? Tohle se vám pravděpodobně bude honit hlavou několikrát, během toho, co budete hubnout. Váhu si kontrolujeme, abychom viděli, zda se nám v nastaveném režimu daří hubnout nebo nikoliv. Slouží také, abychom si ověřili výpočet BMI.

Uklidníme vás. Výkyvy váhy jsou naprosto normální a zažije je každý, kdo se pokouší hubnout. A vlastně ten, kdo se svou váhou nic dělat nechce. Proto hodně výživových odborníků http://www.msmt.cz/vzdelavani/vysoke-skolstvi/spolecne-minimum-pro-potreby-vzdelavani-odborniku-v-oblasti-bezpecnosti doporučuje, abyste se při hubnutí raději měřili metrem a míry si zapisovali. Ukáže vám to daleko lépe váš progres.

váha

Proč ale naše váha skáče nahoru a dolů?

Menstruace

Jestli jste žena, bude vám v období před menstruací a během ní skákat váha směrem nahoru. Tomu se zkrátka nevyhnete a není třeba panikařit. Tělo v této fázi více zadržuje vodu, což vám přidává na hmotnosti. Ke konci menstruace se vše zase upraví. Počítejte taky s tím, že před menstruací se mohou dostavit vetší chutě na jídlo.

Nebyli jste na toaletě

Možná trochu směšný důvod, ale je to tak. Jídlo, které jsme minulý den snědli, něco váží, a to i tehdy, když už je zpracované ve vašich střevech. Jste zvyklí chodit každé ráno na velkou ale dnes to nějak nešlo? Tak se nedivte, že máte o kilo víc. Není to kilo tuku, je to pouze jídlo, které je stále ve vašem těle.

vážení

Sůl

Sůl zadržuje v těle vodu. To je holý fakt. A voda něco váží. Pokud jste si tedy předchozí den dopřávali jídlo s vysokým obsahem soli, vaše tělo pravděpodobně v této souvislosti zadržuje vodu, a proto vaše váha stoupá. Pro tento den se většímu množství soli vyhněte a uvidíte, že se váha upraví nakonec sama. Tento efekt se může dostavit také tehdy, když sníte předcházející den větší množství sacharidů.