Business

Kam na dovolenou na Slovensku?

Slovensko je velmi oblíbenou destinací českých turistů. Má totiž velké výhody. Bez problémů se tu domluvíte i s češtinou, máte ho blízko a můžete si vybrat, zda chcete prozkoumat hory, lenošit u vody nebo objevovat památky. Slovensko nabízí téměř neomezené možnosti, kam se vydat na dovolenou.

Veľký Meder

Tato oblast je velmi oblíbenou destinací českých turistů, jelikož si tu můžete užít nefalšovaný odpočinek. Město je známé především pro velké termální koupaliště, které čítá více jak deset bazénů, spoustu tobogánů, skluzavek a možnosti odpočinku i zábavy pro děti i dospělé. Město samotné nabízí velmi příjemné prostředí plné turistického ruchu. Toto město je také přiměřeně vzdálené od dalších významných měst Slovenska, takže pobyt můžete spojit s výlety. Jako ubytování máte k dispozici apartmány, hotely i penziony Velký Meder https://www.travelguide.sk/cze/velky-meder/ubytovani/?pensiony=1.

jezero

Zemplínská šírava

Tato vodní nádrž se nachází v blízkosti města Košice a každoročně láká spoustu turistů především kvůli možnostem koupání a pestrým možnostem sportovního vyžití, včetně plavání, golfu, cyklistiky nebo turistiky. Oblast nabízí četné turistické atrakce a také velmi krásnou přírodu. To vše s ubytováním za příznivé ceny.

rybník

Senec

Velmi oblíbená oblast pro letní dovolenou, a to jak ze strany Čechů, tak ze strany Slováků. Senecká jezera vám nabízí možnosti nejen koupání, ale také rybaření. Díky velikosti jezer si vždy dokážete najít místečko, kde budete mít relativní soukromí. V okolí najdete taky vyhlášený velký aquapark nebo termální rázně. V kempech kolem najdete spoustu atrakcí nejen pro děti a také můžete ochutnat vynikající slovenskou kuchyni. Večer se můžete těšit na diskotéky nebo třeba živou hudbu. V okolí se můžete ubytovat nejenom v penzionech či apartmánech, ale i třeba ve stanovém městečku, nebo si můžete i přivést svůj vlastní karavan.