Produkty

Látkové pleny jsou lepší…?

Dbáte na životní prostředí? Snažíte s minimalizovat dopady vašeho života na naši planetu? Pak byste určitě měli zvážit, zda nebudete používat místo jednorázových plen ty látkové i za cenu toho, že s nimi budete mít trochu víc práce. Právě látkové pleny vydrží celé generace, a po vypráví a vysušení jsou připravené k dalšímu použití. Oproti tomu jednorázové pleny jsou sice snazší, protože prostě vyměníte kus za kus a tu znečištěnou vyhodíte, ale i ekologické jednorázové pleny zatěžují životní prostředí víc než by bylo zdrávo. Jejich rozklad trvá několik let. Myslete na to, a zkuste alespoň občas látkové pleny. Hodí se nejen na přebalování, ale jako podložka, bryndák či na utírání čehokoliv.

svrchní kalhotky

Co je k tomu potřeba?
K používání látkových plen potřebujete právě látkové pleny – dnes se kromě klasických čtvercových plen dají kopii i vkládací pleny, s nimiž je manipulace snažší, a také kalhotky na látkové pleny Delamedoplen. Právě kalhotky udrží plenu na místě, a nic tak neproteče ven ani při pohybu dítěte. Hodí se od narození až po batolecí věk. Látkové pleny jsou prodyšnější a díky tomu se dítě neoprudí.

Svrchní kalhotky se dají sehnat s dvojím zapínáním – se suchým zipem nebo s patentkami. Oblíbenější je verze s patentkami, protože jde o tzv. rostoucí plenku. To znamená, že patentek je zde několik řad, a plenku postupně zapínáte na jinou řadu patentek – plenka se zvětšuje podle potřeb dítěte. Vydrží vám mnohem déle.

látková plena

Dejte látkám šanci
Vyzkoušejte moderní způsob přebalování. Čím dál více rodičů myslí na to, aby zlepšili podmínky pro život svým dětem, a snaží se minimalizovat jimi vyprodukovaný skládkový odpad. Látkové pleny mají opravdu velkou životnost, a mají tu výhodu, že se dají velmi dobře prodat. Investice do nich se vám z velké části vrátí, pomůžete pokožce svého miminka a nakonec i své peněžence.